کدام رنگ ام دی اف برای کابینت آشپزخانه شما بهتر است؟

آشپزخانه به عنوان قلب خانه اهمیت زیادی در طراحی داخلی دارد. انتخاب متریال مناسب فضای آشپزخانه قبل از هر قدم دیگری صورت می گیرد و نکته ب عدی که در انتخاب متریال و مبلمان دکوراسیون آشپزخانه به ذهن می رسد، امروزه کابینت ها در انواع جنس و رنگ های مختلف ساخته می شوند که در میان این طرح های متنوع مدل کابینت های ام دی اف توانسته اند توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کنند.
کابینت های ام دی اف از ضایعات دور ریختنی چ وب ساخته می شوند و به همین علت است که این مدل کابینت ها از لحاظ رنگ و طرح تنوع زیادی دارند. از جمله انواع گونه های خاص تر کابینت های MDF م ی توان به کابینت های گلاس و کابینت ممبران اشاره کرد که از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. ما در این مطلب به نمایش تصاویر انواع مدل کابینت ام دی اف با طرح های ساده می پردازیم

تأثير تيرگی و روشنی رنگ
رنگ های روشن غالب تر از رنگ هاي تيره به نظر می رسند ز يرا رنگ های روشن نور را بازتاب داده و درخشان به نظر می رسن د و همين امر موجب جلب توجه بيشتر می شود. اين قاعده را می توان در رنگ آميزی و انتخاب رنگ دکوراسيون آشپزخانه برای بيشتر جلوه دادن سطوح دلخواه به کار ،برد. اگر فضايی دارای مقادير متوسطی از رنگ تيره و مقادير اندکی رنگ روشن باشد چشم به فضای روشن تر جلب می شود . بنابراين مهم است که برای جلب توجه از رنگ قوی با نور زياد استفاده شود.
در آشپزخانه رنگ سطوح پشت سينک ظرف شويی و اجاق گاز و نيز رنگ کف ها وساير ديوارها بسياربه چشم می آيد. بنابراين با استفاده جسورانه از رنگ های روشن که جذاب، شاد، پر هيجان و گرم اند و نيز قابليت ايجاد سرزندگی و طراوت بخشی دارند؛ می توان آشپزخانه خود را متمايز کرد. .

طراحی با نرم افزار

رنگ در آشپزخانه های مدرن
در معماری مدرن خطوط متقاطع ، سطوح و احجام تجريدی ترند. گاهی فرم ها چندان مرتب نيستند و ممکن است با نظم کم تری به وجود آمده باشند. از اين نظر رنگ می تواند بر کيفيت به هم پيوسته اين فضا و سطوح آنها تأکيد کند.اگر در فضای آشپزخانه عناصری مجزا داريد سعی کنيد هر حجم يا سطح را با رنگی متفاوت و ضعيف از هم جدا کنيد. چنين کاری جلوه ای منطقی به فضا می دهد و بدون رنگ اين فضاها تهی به نظر می رسند. ا غلب اوقات به کار گيری اندکی رنگ در ا ين گونه فضاها بيشترين تأثير را دارند.هر رنگی بايدبه طور مشخص از رنگ مجاور متفاوت باشد اما ن امتناسب و ناموزون نباشد.

کابینت آشپزخانه: رنگ کرم با تنالیته زرد
استفاده از رنگ کرم مایل به زرد در کابینت ام دی اف علاوه بر اینکه حس مدرن بودن فضا را بیشتر می کند، به دلیل رنگ گرم و زردی که دارد برای آشپ زخانه مناسب بوده و اشتها آور است! ترکیب رویه کابینت استیل و خاکستری رنگ در کنار رنگ سیاه، زیبایی و خاص بودن دکوراسیون آشپزخانه شما را بیشتر می کند.

کابینت آشپزخانه: رنگ خاکی، رنگ توس
زمانی که از رنگ قهوه ای روشن یا خاکی برای کابینت ام دی اف آشپزخانه خود استفاده می کنید، فضای شما بزرگتر و حتی روشن تر به نظر می رسد. بهتر است وسایل آشپ زخانه با کابینت ام دی اف قهوه ای روشن را به رنگ استیل و نقره ای انتخاب کنید.

کابینت آشپزخانه: ترکیب کرم و قهوه ای
همانطور که می دانید طیف رنگ قهوه ای برای آشپزخانه دارای محدوده وسیعی است. گاهی انتخاب رنگ مورد نظر و ایده آل برای فضا مشکل بوده و حتی می تواند تردید ا یجاد کند. گروه صنایع چوب رز پیشنهاد می کند در این مواقع از ترکیب رنگ های قهوه ای برای کابینت ام دی اف آشپزخانه استفاده کنید. رویه هایی از سنگ های کرم یا قهوه ای روشن با بدنه کابینت ام دی اف قهوه ای تیره به حس زیبایی و شیک ب ودن دکوراسیون آشپزخانه می افزاید.

طراحی با نرم افزار

رنگ در آشپزخانه های مدرن
ترکيب های سه رنگی که رنگ های اصلی قرمز ، زرد و آبی بيشترين آن را تشکيل می دهند می توانند طرح های مطبوع و خوبی را به وجود آورند که فضای آشپزخانه را پر انرژی و گرم نشان می دهد. رنگ های اصلی کيفيت گرافيکی مجذوب کننده ای به عناصر فضا می بخشد.
رنگهای زرد، قرمز ؛ فضای يک آشپزخانه سرد و دلگير را گرم و جذاب می کند و به فضای خسته کننده آشپزخانه انرژی می دهد. برای ايجاد حس پويايی و تحرک، ترکيبی از آنها را به کار ببريد و برای ايجاد احساس ملايم تر از آنها را با رنگ سفيد ترکيب کنيد.

رنگ در آشپزخانه های کلاسيک
تطابق رنگ با شرايط مکانی و زمانی که می تواند سبک تاريخی دوره اي را نيز مشخص کند بسيار مهم و پر اهميت است. چنانچه رن گها با ترکيبی درست و در مکان و زمان مناسب خود استفاده شود مجموعه هماهنگ و تأثير گذاری را پديد می آورند. ستون ها، سرستونها، قاب ها، منبت کاری ها جزئ يات خاصی هستند که سبک زمانی و تاريخی خاصی را به ذهن متبادر می کنند. رنگ آميزی اين عناصر از درجه اهميت بالايی برخوردارند.چنانچه با توجه به دوره تا يخی و کيفيت هر يک از اين عناصر مبادرت به انتخاب رنگ و رنگ آميزی می کنيم. حتی با ترکيب دو رنگ بسيار ساده و يا سايه و روشن نيز می توان جزئيات م نبت کاری، قاب ها، ستون ها را از نظر سبک زمانی و تطابق آن با محيط به رخ بکشيم.
واضح کردن جزئيات به کمک رنگ به سازمان يافتگی فضا کمک نموده و به آن بعد می بخشد.
ترکيب های رنگی و رنگ های غالب و روشن بايد بتوانند قالب ها، ستون ها، و ساير تزئينات معماری را برجسته نموده و کيفيت سه بعدی آنها را به نمايش گذارند.
رنگ های تابع با تيرگی بيشتر بايد تورفتگی را با جزئيات به خوبی نشان دهند.اين کار با سايه طبيعي، تأثير تورفتگی را نمايان تر می کند. بايد از به کا رگيری رنگ های غالب در تو رفتگی ها و همين طور استفاده از رنگ های تابع در برجستگی ها پرهيز شود.در کارهای کلاسيک می توان از رنگهای مشابه استفاده کرد به طوری که وحدت و سادگی خوشايندی در فضا به وجود آورند.